VIF One Kids White x Ice Blue

DETSKÉ
€55
Skladom (>5 ks)
Možnosti doručenia

Edícia slnečných okuliarov VIF Youth & Kids je tu! Menšia verzia našich najpredávanejších okuliarov pre dospelých je zmenšená o 1,5 cm na výšku, šírku a dĺžku. Mali by teda približne sedieť na tvár detí vo veku 6-14 rokov alebo žien s naozaj malými tvárami. Okuliare VIF One Youth & Kids majú tiež nastaviteľný nosník, aby sa lepšie prispôsobili meniacej sa veľkosti tváre dieťaťa, keď rastie a dospieva.

Každé balenie obsahuje 2 šošovky - podľa vášho výberu zrkadlové tónované šošovky a čierne polarizačné šošovky. Ako ďalší produkt je možné zakúpiť aj fotochromatické zorníky.

Detailné informácie

Podrobný popis

Materiál: Sklá sú potiahnuté špeciálnym hydrofóbnym filtrom, ktorý je odolný proti poškriabaniu a odpudzuje vodu, teda aj za dažďa sú sklá perfektne priezračné. Každý set slnečných okuliarov VIF obsahuje vami vybranú farebnú kombináciu a čierne polarizačné sklá, ktoré znižujú nepríjemné oslnenie pri intenzívnom svetlom. Vďaka jednoduchému systému držania zorníkov dokážete sklá vymeniť za menej ako 3 sekundy. Protišmykové nosníky a nožičky zaistia stálu pozíciu okuliarov pri akejkoľvek športovej aktivite. Gumové zakončenie nožičiek znamená komfort aj pri dlhšom nosení okuliarov a predovšetkým bezpečí pri prípadnom páde.

Slnečné okuliare VIF označené ako TR90 majú rám vyrobený z Grilamidu. Grilamid TR90 je veľmi ľahký, pružný a odolný a svojimi vlastnosťami predčí klasický polykarbonát alebo nylon a zásadným spôsobom ovplyvňuje komfort, bezpečnosť a odolnosť celých okuliarov. TR90 je transparentný polyamid vyrobený zo zmesí rôznych umelých živíc. Je charakterizovaný predovšetkým veľmi nízkou hmotnosťou, vysokou pružnosťou a pevnosťou. Tento materiál sa tiež používa na výrobu niektorých častí monopostu Formule 1.

Polarizačné sklá obsahujú vrstvu triacetátu (TAC), čím dochádza k redukcii oslnenia, zvýšeniu čistoty obrazu a zvýšeniu odolnosti proti poškriabaniu. TAC zorníky sú extrémne ľahké a navyše pohlcujú menej vlhkosti a nedochádza tak k zahmlievaniu okuliarov.

Fotochromatický zorník s filtrom UV400 a svetelnou priepustnosťou v rozmedzí S0 - S2 je ideálnou voľbou na šport v premenlivých slnečných podmienkach, ako je napr. jazda na bicykli alebo beh lesom. Fotochromatické zorníky sú samozatmavovacie, vďaka tomu sa samy prispôsobia okolitému počasiu, a to vo vopred definovanom rozpätí slnečnej intenzity. Technológia NTS (non-temperature-sensitive) aktivuje zafarbenie okuliarov podľa intenzity UV žiarenia, nie podľa okolitej teploty. Zatmavenie zorníka trvá 10-15 sekúnd, podľa intenzity UV žiarenia v danom mieste. V tme je úplne číry, za svetla naopak dosahuje zafarbenie klasických slnečných okuliarov.

TIP: Viete, ako sa presvedčiť, že okuliare majú skutočne polarizačný filter? Ak dáte dvoje polarizačné okuliare za seba, je cez ne normálne vidieť, pokiaľ však jedny pootočíte o 90°, stanú sa nepriehľadnými. Skrížením dvoch polarizačných filtrov odfiltrujete vertikálne aj horizontálne vlnenie, takže neprejde žiadne svetlo.

Upozornenie: polarizačný zorník môže ovplyvniť vnímanie LCD obrazoviek a iných displejov.

Dodatočné parametre

Kategória: VIF One Youth & Kids
Hmotnosť: 0.024 kg
Doživotní záruka na obroučky: Ano
Hmotnost: 24 gramů
Obsah balení: Zrcadlový REVO zorník s filtrem UV 400, černý polarizační zorník, obal na brýle a hadřík z mikrovlákna, odolné cestovní pouzdro
Materiál: TR90
Rozměry: Šířka 130 mm x výška 55 mm x délka 150 mm
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz